Статьи

До Дня тестера (тестувальника): тенденції спеціалізації

Професійне свято тестувальників, яке припадає на 9 вересня, відзначається в Україні ще з 2010 року. І приурочено воно до подій 1945 року, коли при випробуванні обчислювальної машини Mark II Aiken Relay Calculator у Гарвардському університеті в електромагнітне реле залетіла міль. З того часу помилки у програмному забезпеченні називають «багами», а процес їх усунення – дебаггінгом.

hh.ua | grc проаналізував, які тенденції характерні для цієї спеціалізації на ринку праці України.

Хто шукав тестувальників?

Протягом останніх 12 місяців вакансії для тестувальників програмного забезпечення посідали 10 місце серед усіх IT-спеціальностей. Найбільшим попитом такі фахівці користувались у компаній, які працюють у галузі «Інформаційні технології, системна інтеграція, інтернет». Окрім того, певну кількість вакансій (від 8% до 3% від загальної кількості) розміщували роботодавці зі сфер «Фінансовий сектор», «Роздрібна торгівля», «Послуги для бізнесу», «ЗМІ, маркетинг, реклама, PR».

Найбільшим попитом користувались спеціалісти з досвідом від 1 до 3 років, ще у чверті вакансій ішлось про кандидатів зі стажем від 3 до 6 років. А от новачків без досвіду були готові розглядати лише у 11% вакансій.

Зарплатні пропозиції для тестувальників протягом останніх 12 місяців стартували від 23 400 грн, у 28% вакансій ішлось про зарплату від 46 500 до 69 500 грн, а у 15% - від 69 500 до 92 600 грн. А найвища зарплата у цей період була зафіксована для QA Software Engineering Managers та становила 8250 $.

Портрет спеціаліста

При пошуку роботи тестувальникам доводиться чи не найтяжче серед усіх IT-спеціалістів. Адже за рівнем конкуренції вони посідають третє місце після CTO та керівників проектів. Так, протягом серпня на одну вакансію припадало 4,4 резюме. Трохи більше половини (51%) з тих, хто шукав роботу тестувальником протягом останніх 12 місяців, – пошукачі віком від 19 до 30 років. Ще 39% припадає на вікову групу 31-40 і 7% - 41–50 років. По 1% - на пошукачів від 14 до 18 років, від 51 до 60 та понад 61 рік.

Майже половина пошукачів цієї спеціалізації (47%) – досвідчені професіонали, за плечима яких понад 6 років стажу. Лише кожен десятий кандидат – новачок, що шукає першу роботу.

При цьому найпопулярніший запит щодо заробітної плати з резюме – у діапазоні від 5 000 до 14 300 грн. Майже кожен третій пошукач хотів знайти роботу з зарплатою від 14 400 до 26 600 грн, а кожен десятий - від 26 600 до 38 900 грн.

А якщо не в Україні?

Наші IT-спеціалісти затребувані і зарубіжними роботодавцями. Це справедливо і для тестувальників. Найбільшу кількість вакансій протягом останніх 12 місяців розміщували роботодавці з Кіпру, Китаю та США. А от самі пошукачі більше зацікавлені у переїзді до Польщі та Німеччини.

До Дня тестера (тестувальника): тенденції спеціалізації

Пам'ятайте: для того, щоб знайти роботу в IT, недостатньо бути хорошим фахівцем з класним CV. Розкажіть про себе рекрутерам і менеджерам з підбору персоналу - розмістіть резюме на hh.ua | grc в розділі IT спеціальностей.

До Дня тестера (тестувальника): тенденції спеціалізації

Вакансии дня

Комментарии